زمستان ۱۴۰۰

این شرکت علی رغم عمر نسبتاً کوتاه خود نسبت به سایر شرکت های فعال در زمینه صنعت ساخت و ساز و املاک و مستغلات، به اجرای پروژه های عظیمی در حوزه عمران و توسعه شهری پرداخته است و اکنون با گذشت کمتر از ۱۰ سال از عمر فعالیت، بیش از ۱۲۰ پروژه با ارزش مالی ۲۵ هزار میلیارد تومان اجرا نموده است.

سال ۱۳۸۷، موسسه مالی و اعتباری شهر با مجوز بانک مرکزی و با سهامداری شهرداری‌های تهران و سایر کلانشهرهای کشور، با سرمایه ای معادل یک هزار و پانصد میلیارد ریال تاسیس و فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد و بدین ترتیب شهرداری ها، چهره ‌نوینی را به خود گرفتند. تأمین نیاز شهرداری ها به اعتبارات کلان، تأمین نقدینگی و سرمایه و پوشش هزینه‎ها و مخارج شهر در راستای تحقق توسعه شهری و تجربه خودکفایی انگیزه‌ای اصلی برای برداشتن این گام بزرگ بود.
از سوی دیگر تأثیر و کارآمدی این موسسه برحوزه عملکرد شهرداری‌ها و نیاز روزافزون به آسان شدن و بهره‌برداری از سایر ظرفیت‌ها و خدمات مالی و اعتباری و گسترش دایره مشتریان داخلی و خارجی همزمان با پیگیری‌های فراوان مدیران ارشد شهرداری تهران و کلانشهرها و افزایش سرمایه توسط سهام‌داران تا سقف دو هزار میلیارد ریال، موجب شد بانک شهر در تاریخ ۱۳۸۶/۱۱/۲۱ فعالیت خود را به عنوان یک بانک مستقل رسماً آغاز کند.
در ادامه نیز سرمایه این بانک در سال ۱۳۸۹ به رقم چهار هزار میلیارد ریال افزایش یافت که این رقم تا سال ۱۳۹۲ تداوم داشت. سپس در تیرماه سال ۱۳۹۳ رقم سرمایه بانک شهر به عدد هفت هزار و نهصد میلیارد ریال افزایش پیدا کرد و در دی ماه سال ۱۳۹۴ به رقم پانزده هزار و پانصدو هفتاد و سه میلیارد ریال رسید.
در این میان شرکت سرمایه گذاری شهرآتیه (سهامی خاص) که در تاریخ ۱۳۸۶/۱۱/۱۶ تحت شماره ۳۱۴۷۸۰ در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تهران به نام شرکت سرمایه گذاری فجر شمس آتیه (سهامی خاص) به ثبت رسیده بود، براساس مصوبه مجمع عمومی فوق العاده مورخ ۱۳۸۹/۰۲/۰۷ به شرکت سرمایه ­گذاری شهرآتیه (سهامی خاص) تغییر نام داده و به عنوان بازوی تخصصی بانک شهر در حوزه پروژه های عمران و توسعه شهری، به فعالیت خود ادامه داد.
در سال ۱۳۹۵، نزدیک ۱۲ هزار میلیارد تومان پروژه در حوزه هایی چون توسعه حمل و نقل ریلی، احداث پروژه های عظیم اداری، تجاری، فرهنگی و چندمنظوره، ساخت راه ها و تقاطع ها، ابنیه خدمات شهری و سازه های شهری، راه اندازی و استقرار سیستم های ترافیکی، تامین تجهیزات و ماشین آلات راه سازی و خدمات شهری، تامین ناوگان حمل و نقل شهری و ... در حال اجرا می باشد.
پروژه های عظیمی نظیر خط ۶ و ۷ متروی تهران، از جمله پروژه های اصلی شرکت در سال ۹۵ بوده و نقطه عطفی در فعالیت های شرکت طی این سال ها به شمار می رود که با سرعت تحسین بر انگیز در حال پیشرفت می باشد.
همچنین پروژه هایی چون خط ۲ متروی اصفهان، خط ۲ متروی شیراز، میدان آذربایجان تبریز، مجتمع چندمنظوره آیسان تبریز، مجتمع چندمنظوره آفرینش شیراز، مرکز خرید تیراژه ۲ تهران، مجتمع فرانمای ایران (تهران)، مجتمع چندمنظوره هرمزگان شیراز، بزرگراه شمالی کرج، بنکداری مواد غذایی تهران و شهر خودروی تهران، تنها برخی از پروژه های بزرگ انجام شده و در حال اجرای شهرآتیه طی ۳ سال اخیر می باشند.
روند رشد پروژه های شرکت در طی این سال ها به گونه ای بوده است که شرکت در ابتدای تاسیس کمتر از ۱۰ نفر منابع انسانی داشت و اکنون خانواده شهرآتیه بیش از ۱۰۰ سرمایه انسانی گرانبها در سراسر کشور دارد و با اتکاء به تخصص و تجربه این سرمایه گرانبها، به مدیریت و اجرای پروژه ها می پردازد.