افتتاح همزمان ورودی‌های جدید دو ایستگاه در خط ۶ مترو تهران

افتتاح همزمان ورودی‌های جدید دو ایستگاه در خط ۶ مترو تهران

 

ورودی‌های دوم ایستگاه‌های شهید رضایی و شهید اشرفی اصفهانی در خط ۶ مترو تهران همزمان افتتاح شد.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا و سیما، ورودی دوم ایستگاه شهید اشرفی اصفهانی در خیابان پیامبر و نرسیده به خیابان اباذر، حدود یک‌سال و پنج ماه پس از افتتاح ورودی نخست آن در اختیار شهروندان قرار گرفت. ورودی نخست ایستگاه شهید رضایی در مهر سال گذشته به بهره برداری رسید و حالا در کمتر از یک‌سال، ورودی دوم که در خیابان هفدهم شهریور قرار دارد، به روی مردم گشوده شد.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه در مراسم افتتاح این ورودی‌ها گفت: تا زمانی‌که نواقص خطوط مترو رفع نشود، مترو به اندازه کافی راندمان نخواهد داشت براین اساس با تأکید و دستور شهردار تهران رفع این نواقص در دستور کار قرار گرفته است.
مسعود درسنی افزود: تلاش می‌شود تا پایان امسال، بخش میانی خط ۶ مترو راه اندازی شود تا یکپارچگی تردد در بخش شمالی این خط حفظ شود.

وزارت کشور مسئول تامین منابع مترو پرند

مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه درباره مترو پرند هم گفت: منابع مترو پرند را وزارت کشور تأمین می‌کند و عملیات احداث ایستگاه در مراحل پایانی قرار دارد و امیدواریم تا پایان شهریور مشکلات تأمین منابع غیرنقد رفع شود و در نیمه دوم به سمت تکمیل تجهیزات برویم.

مسعود درستی در ادامه گفت: روزانه بیشتر از دو میلیون نفر مسافر در مهر نخواهیم داشت، اما شهرداری آمادگی جابجایی این تعداد مسافر را دارد.

بسیاری از آسانسور‌های خط ۶ و ۷ تأییدیه استاندارد دریافت نکردند

مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه با بیان اینکه پله برقی‌ها در همه ایستگاه‌ها کار می‌کنند، افزود: بسیاری از آسانسور‌های خط ۶ و ۷ تأییدیه استاندارد را دریافت نکردند و توافق شده است که کارشناسان سازمان استاندارد از آسانسور‌ها بازدید کند تا راه حلی پیدا کنیم و تعدادی از آسانسور‌ها مشکل استانداردشان حل شود.

مسعود درستی افزود:در حال حاضر دو دستگاه آسانسور در ایستگاه شهید اشرفی اصفهانی داریم، اما امکان بهره برداری از آن در کنار ۱۰۰ دستگاه آسانسور دیگر به علت عدم دریافت تاییدیه استاندارد وجود ندارد