امضای تفاهم نامه راه اندازی شبکه تراموا در کلان شهر رشت

امضای تفاهم نامه راه اندازی شبکه تراموا در کلان شهر رشت
به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری شهر آتیه، در جلسه ای با حضور دکتر حاج محمدی شهرداری کلان شهر رشت و مهندس دهقانیان مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری شهر آتیه تفاهم نامه ساخت و راه اندازی مرحله اول شبکه تراموای رشت، بین این کلان شهر و کنسرسیومی متشکل از شرکت چیلکو، بانک شهر و شرکت شهر آتیه در محل شرکت شهر آتیه به امضاء رسید.
دکتر حاج محمدی شهردار رشت ضمن قدردانی از حمایت و پشتیبانی بانک شهر از توسعه و عمران شهرها و تحسین فعالیتهای شرکت شهر آتیه در توسعه حمل و نقل عمومی بویژه در بخش ریلی، اذعان داشت: این کلان شهر از ظرفیت های ارزشمندی در زمینه های مختلف بویژه در حوزه های تفریحی و گردشگری برخوردار می باشد. در این راستا شورای اسلامی شهر رشت از ابتدای دوره پنجم طی مصوبه ای مبنی بر تشکیل سازمان قطار شهری رشت اقدام نمود که اتفاقا یکی از اهداف ایجاد این سازمان راه اندازی شبکه تراموا در شهر رشت بوده است.
ایشان در ادامه افزودند: اولین شهرداری هستیم که در بودجه سنواتی کشور، جهت راه اندازی شبکه تراموا دارای مصوبه بوده و همچنین ردیف اعتباری مربوطه را نیز اخذ نموده ایم که در این راستا وزارت کشور نیز تاکید ویژه دارند که این مصوبه هر چه سریعتر اجرایی گردد . بنابراین امیدواریم با توافقات صورت گرفته با شرکت شهر آتیه، در اسرع وقت شاهد شروع اجرای پروژه باشیم.
در ادامه جلسه مهندس دهقانیان مدیرعامل شرکت شهر آتیه ضمن تشکر از حسن اعتماد شهرداری کلان شهر رشت به مجموعه بانک شهر و شرکت شهر آتیه و برشمردن مزایای راه اندازی شبکه تراموا در کلان شهرها ازجمله در زمینه کاهش آلودگی هوا، کاهش بار ترافیکی، صرفه جویی در مصرف انرژی و جذابیت گردشگری این پروژه اظهار داشت: کنسرسیومی در این رابطه تشکیل گردیده و مصوبات لازم در این خصوص اخذ شده است و این شرکت آمادگی دارد که این پروژه را با حداکثر کیفیت و در کمترین زمان ممکن اجرایی نماید.
نائب رئیس هیات مدیره شرکت شهر آتیه افزودند: این شرکت طی مطالعات و بررسی هایی که انجام داده و در تعامل نزدیک با شهرداری ها به این نتیجه رسید که طرح ابتکاری ایجاد و راه اندازی شبکه تراموا را در کلان شهرهای کشور ارائه نماید که در حال حاضر توافقات اولیه با شهرداری کلان شهرهای شیراز و رشت منعقد گردیده و انشاالله بزودی شاهد شروع پروژه راه اندازی این طرح ملی خواهیم بود.​

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *