چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸
مترو خط 6
 شهر آتیه در یک نگاه
شهرآتیه در سال 1386 با نام شرکت سرمایه گذاری فجر شمس آتیه (سهامی خاص) تاسیس شد و در سال 1389 به عنوان بازوی تخصصی بانک شهر در حوزه پروژه های عمران و توسعه شهری، با رویکرد ایفای نقش مسئولیت اجتماعی در راستای توسعه پایدار شهری، با عنوان شرکت سرمایه گذاری شهرآتیه (سهامی خاص) به فعالیت خود ادامه داد. سهامدار اصلی این شرکت بانک شهر بوده و در حال حاضر سرمایه شرکت بالغ بر 1.580.000.000.000 ریال می باشد. 
فعالیت های شهرآتیه، در چهار دسته عمران و توسعه شهری، املاک و مستغلات، بازرگانی و تامین، و سرمایه گذاری و روابط بین الملل دسته بندی می گردد. 
این شرکت علی رغم عمر نسبتاً کوتاه خود نسبت به سایر شرکت های فعال در زمینه صنعت ساخت و ساز و املاک و مستغلات، به اجرای پروژه های عظیمی در حوزه عمران و توسعه شهری پرداخته است و اکنون با گذشت کمتر از 10 سال از عمر فعالیت، بیش از 120 پروژه با ارزش مالی 25 هزار میلیارد تومان اجرا نموده است. 
در حال حاضر (سال 1395)، نزدیک 12 هزار میلیارد تومان پروژه در حوزه هایی چون توسعه حمل و نقل ریلی، احداث پروژه های عظیم اداری، تجاری، فرهنگی و چندمنظوره، ساخت راه ها و تقاطع ها، ابنیه خدمات شهری و سازه های شهری، راه اندازی و استقرار سیستم های ترافیکی، تامین تجهیزات و ماشین آلات راه سازی و خدمات شهری، تامین ناوگان حمل و نقل شهری و ... در حال اجرا توسط شهرآتیه می باشد. 
پروژه های عظیمی نظیر خط 6 و 7 متروی تهران، از جمله پروژه های اصلی شرکت در سال 95 بوده و نقطه عطفی در فعالیت های شرکت طی این سال ها به شمار می رود که با سرعت تحسین بر انگیز در حال پیشرفت می باشد.
همچنین پروژه هایی چون خط 2 قطار شهری اصفهان، خط 2 قطار شهری شیراز، میدان آذربایجان تبریز، مجتمع چندمنظوره آیسان تبریز، مجتمع چندمنظوره آفرینش شیراز، مرکز خرید تیراژه 2 تهران، مجتمع فرانمای ایران (تهران)، مجتمع چندمنظوره هرمزگان شیراز، بزرگراه شمالی کرج، بنکداری مواد غذایی تهران و شهر خودروی تهران، تنها برخی از پروژه های بزرگ انجام شده و در حال اجرای شهرآتیه طی سه سال اخیر می باشند. 
آرمان شهرآتیه را می توان از نام آن دریافت کرد. شهرآتیه، به دنبال آتیه درخشان برای شهرهای ایران است و در این مسیر از ارائه هیچ خدمتی برای آبادانی و سربلندی ایران عزیزمان دریغ نخواهد کرد. چشم انداز شهرآتیه این است که در کمتر از 10 سال، برترین شرکت در خاورمیانه در حوزه عمران و توسعه شهری، باشد.