چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸
مترو خط 6
 پروژه های شهر آتیه در یک نگاه
شرکت سرمایه گذاری شهرآتیه از ابتدای فعالیت خود در سال 1387 تا به امروز (اسفند 1395)، بیش از 120 پروژه با گردش مالی بیش از 25 هزار میلیارد تومان، در حوزه های مختلف عمران و توسعه شهری، املاک و مستغلات، بازرگانی و تامین و سرمایه گذاری و روابط بین الملل، در شهرهای تهران، شیراز، تبریز، قزوین، مشهد، ساری، اصفهان، کیش، کرج، قم، اردبیل، شهر ری و ... اجرا نموده و یا در حال اجرای آنهاست. 
حجم فعالیت های شرکت در سه سال اخیر توسعه چشم گیری داشته است، به نحوی که تنها طی سال های 93، 94 و 95، 67 عدد پروژه با ارزش 114.466.627 میلیون ریال (11 هزار و 400 میلیارد تومان) توسط شهرآتیه و به درخواست شهرداری های کلان شهرهای کشور و یا با مشارکت سرمایه گذاران، با بهره مندی از شبکه پیمانکاران بزرگ داخلی و خارجی اجرا شد که بسیاری از این پروژه ها کماکان در حال پیشرفت می باشند. تصویر زیر پراکندگی و فراوانی پروژه های شرکت در شهرهای مختلف کشور را نشان می دهد:
پروژه های شهر آتیه
در این بین، از نظر تعداد، 46% پروژه ها در حوزه عمران و توسعه شهری، 34% در حوزه املاک و مستغلات و 20% پروژه ها نیز در حوزه بازرگانی و تامین قرار داشتند.
چارت
همچنین زیر دسته های پروژه ها، در نمودار زیر مشخص شده اند و همانطور که ملاحظه می شود، بیشترین تعداد پروژه ها در حوزه خرید و فروش املاک و مستغلات، تامین تجهیزات و ماشین آلات راهسازی و خدمات شهری، احداث مجتمع های عظیم چندمنظوره، حمل و نقل ریلی و احداث راه ها و تقاطع ها بوده است.
چارت
پروژه های عظیمی چون خط 6 و 7 متروی تهران، خط 2 قطار شهری اصفهان، خط 2 قطار شهری شیراز، میدان آذربایجان تبریز، مجتمع چندمنظوره آیسان تبریز، مجتمع چندمنظوره آفرینش شیراز، مرکز خرید تیراژه 2 تهران، مجتمع فرانمای ایران (تهران)، مجتمع چندمنظوره هرمزگان شیراز، بزرگراه شمالی کرج، شهر خودروی تهران و بنکداری مواد غذایی تهران، تنها برخی از پروژه های بزرگ انجام شده و در حال اجرای شهرآتیه طی 3 سال اخیر می باشند.