پروژه خط ۷ مترو تهران

خط ۷ متروی تهران با ۲۲ ایستگاه، ۲۲ هواکش میان تونلی، ۲۷ کیلومتر تونل، ۱ پارکینگ شبانه قطار و ۱ پایانه به عنوان عمیق ‌ترین خط متروی تهران شناخته می شود

خطوط ۶ و ۷ مترو در سال ۹۵ اولویت اصلی توسعه حمل و نقل عمومی در تهران هستند که درصورت رسیدن به حداکثر ظرفیت می‌ توانند حدود ۲ میلیون نفر به جا به ‌جایی ‌مسافران روزانه شهر بیفزایند.
با بهره ‌برداری از خطوط ۶ و ۷، طول خطوط متروی پایتخت به ۲۴۱ کیلومتر خواهد رسید. همچنین تعداد ایستگاه‌ های مترو به ۱۵۶ می‌رسد. این دو خط جنوب تهران را به مناطق شمالی و مرکزی متصل کرده و به‌ دلیل داشتن تقاطع با سایر خطوط مترو قطعاً در کاهش ترافیک و آلودگی هوا موثر بوده و کیفیت زندگی مردم شهر تهران را ارتقاء خواهد داد.
خط ۷ متروی تهران با ۲۲ ایستگاه، ۲۲ هواکش میان تونلی، ۲۷ کیلومتر تونل، ۱ پارکینگ شبانه قطار و ۱ پایانه به عنوان عمیق ‌ترین خط متروی تهران از شهرک امیرالمؤمنین (قصر فیروزه) و در کنار ورزشگاه تختی در جنوب شرقی تهران آغاز شده و پس از طی مسیر شرقی - غربی و تقاطع با خط یک در ایستگاه مولوی، به سمت شمال متمایل می ‌شود و در ایستگاه نواب با خط دو و در ایستگاه توحید با خط چهار تقاطع خواهد داشت و سپس در امتداد بزرگراه چمران ادامه پیدا می ‌کند و پس از عبور از کنار برج میلاد، وارد میدان صنعت در شهرک غرب گردیده و در انتها به میدان کتابی در سعادت آباد می ‌رسد. این خط همچنین در تقاطع های بزرگراه شهید محلاتی با خیابان ۱۷ شهریور و همچنین تقاطع بزرگراه شهید چمران با بزرگراه جلال آل احمد (پل نصر) با خط در حال احداث ۶ مترو، ایستگاه تقاطعی و در ارتباط تبادل مسافر می باشد.
مسئولیت تأمین مالی پروژه توسط شرکت سرمایه گذاری شهر آتیه به نمایندگی از طرف بانک شهر و طراحی و ساخت تونل و ایستگاه‌ های این خط توسط شرکت مهندسی سپاسد به عنوان پیمانکار اصلی و شرکت های ساب نیرو، عمران سریر، آگور، موسسه شهید رجایی، ایستاب، پارس فن مغان، تدبیر عمران پارس، وحدت مسجد سلیمان و سازه کاران ایلام بعنوان پیمانکاران دسته دوم در حال انجام می باشد.
روش اجرای تونل در این پروژه بصورت مکانیزه توسط ماشین حفاری تونل (TBM) و حد فاصل ایستگاه (A۷) تا (B۷) بصورت روش سنتی (NATM) انجام می گیرد. همچنین روش ساخت بیشتر ایستگاه های این خط به روش تونلی شمع و ریب و تنها در ایستگاه (B۷) روش اجرا بصورت ترانشه باز می باشد. همچنین دو ایستگاه (D۷) و (U۷) بصورت تلفیق نیمی به روش ترانشه باز و نیمی به روش تونلی شمع و ریب در حال ساخت می باشند.
شرکت سرمایه گذاری شهرآتیه، تمام تلاش خود را برای اجرای این پروژه با کیفیت مطلوب و در زمان مناسب به کار خواهد بست و آسایش و رفاه مردم تهران را مسئولیت خطیر اجتماعی خود می داند